Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok SELEC Uluslararası En İyi Operasyon Ödülüne Layık Görülen Personele Sertifika ve Ödüllerini Verdi
25.12.2017  

  Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi (SELEC) komisyonunca uluslararası en iyi operasyon ödülüne layık görülen personelimize sertifika ve ödüllerini Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok verdi.

   Genel Müdür Altınok, iki ülke arasında eş zamanlı gerçekleşen operasyonlar sonucunda büyük bir başarıya imza atıldığına değindi ve operasyona katılan personeli tebrik ederek görevlerinde başarılarının devamını diledi.

   SELEC tarafından en iyi uluslararası operasyon seçilen “PEKOM” kod adlı operasyon Türk ve Bulgar Polis Teşkilatları Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele birimlerince ortaklaşa gerçekleştirildi.

   Türk ve Bulgar vatandaşlarından oluşan bir suç grubuna yönelik gerçekleşen operasyon sonucunda, ülkemizde 6, Bulgaristan’da 10 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ülkemizde 2.571 adet tarihi eser, Bulgaristan’da ise yaklaşık 5.000 adet tarihi eser olabileceği değerlendirilen obje ele geçirildi. Ayrıca söz konusu suç örgütüyle bağlantılı 2 şahsın Fransa’da tutuklanması sağlandı.

   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • TUBİM
  • İçişleri Bakanlığı