Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TADOC

:

İlkelerimiz

Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi
 ilkelerimiz_yazi.png
   TADOC, amacına uygun nitelikli eğitimin, kanun uygulama hizmetlerinin iyi kalitede verilmesinde hayati unsur olduğunu düşünmektedir. Eğitimlerde kalitenin sağlanabilmesi için; doğru insanların, doğru zamanda, doğru eğitimlere katılımının sağlanması, TADOC’un temel ilkelerindendir. TADOC eğitim programlarının asıl amacı; teşkilatların ve bu teşkilatları oluşturan bireylerin performanslarını arttırmalarını sağlamaktır. Eğitim sonunda bir performans artışı olmuyorsa, verilen eğitim boşa harcanmış zaman ve kaynak olarak kalacaktır.TADOC, amacına uygun nitelikli eğitimin, kanun uygulama hizmetlerinin iyi kalitede verilmesinde hayati unsur olduğunu düşünmektedir. Eğitimlerde kalitenin sağlanabilmesi için; doğru insanların, doğru zamanda, doğru eğitimlere katılımının sağlanması, TADOC’un temel ilkelerindendir. TADOC eğitim programlarının asıl amacı; teşkilatların ve bu teşkilatları oluşturan bireylerin performanslarını arttırmalarını sağlamaktır. Eğitim sonunda bir performans artışı olmuyorsa, verilen eğitim boşa harcanmış zaman ve kaynak olarak kalacaktır.

   Bu bağlamda; TADOC, yapmış olduğu ‘Eğitim İhtiyaç Analizi’ çalışmalarıyla kanun uygulama birimlerinin eğitim ihtiyaçlarını belirlemekte ve eğitim planlamalarını bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Eğitim programlarından sonra; eğitim programlarının birimlerin iş ve işlemlerine yapmış olduğu katkılar incelenmekte ve eğitimlerin geliştirilmesinde bu veriler değerlendirilmektedir.
 
   Günümüzde suç ve suçluluk uluslararası bir nitelik kazanmıştır. Ulusal sınırlar içerisinde kalan bir mücadele stratejisi, bu suçlarla mücadelede etkili bir rol oynayamaz. Bu bağlamda TADOC, diğer ülkelerin kanun uygulama birimleri arasında kuvvetli bir işbirliğinin oluşturulması amacıyla, uluslararası eğitim programlarına önem vermektedir.​