Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TADOC

:

Eğiticiler

 
 

EĞİTİCİLERİMİZ VE FAYDALANICI BİRİMLER


TADOC, eğitici kadrosunu; başta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Merkez ve İl Birimlerinde görevli, çeşitli eğitici geliştirme programları ile eğiticilik formasyonu kazandırılan uzman bir kadro oluşturmaktadır. TADOC eğitim programları, programların özelliklerine göre, çeşitli üniversite ve enstitülerde görevli uzman akademisyenler ile yerel ve yüksek mahkemelerde görevli hukuk eğiticileri tarafından desteklenmektedir.

 

Ayrıca, ikili güvenlik işbirliği anlaşmasına sahip olduğumuz ülkeler ile gerçekleştirdiğimiz Uzmanlık Eğitim Programlarında, bu ülkelerin anılan suçlarla mücadele alanında deneyimli uzman eğiticilerinden de faydalanılmaktadır.

 

 

egitimci1.jpgegitimci2.jpg 
egitimci3.jpg 
 
 
 

TADOC EĞİTİM PROGRAMLARINDAN KİMLER FAYDALANMAKTADIR?

 

Eylül 2000 tarihi itibariyle eğitim programlarını uygulamaya başlayan TADOC’ta, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele eden ulusal kanun uygulayıcı birimlerin yanı sıra; Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği ve Balkan Ülkeleri ile Türkiye’nin taraf olduğu ikili işbirliği anlaşması imzalanan diğer ülkelerin kanun uygulayıcı birimlerine eğitim verilmektedir.

 

TADOC’ta kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele eden ülkemiz ulusal kanun uygulayıcı birimlerine yönelik eğitimler verilmektedir. Bunun yanısıra, ülkemizle ikili güvenlik işbirliği anlaşması imzalayan ülkelerin kanun uygulayıcı birimlerine yönelik eğitimler verilmektedir.

 

Ayrıca, 

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT),

UNODC,

NATO-Rusya Konseyi (NRC),

İnterpol,

 ABD Uyuşturucu ile Mücadele Brimi (DEA),

İngiliz Ağır Organize Suçlarla Mücadele Birimi (SOCA)

Almanya Federal Kriminal Polis Birimi (BKA),

Colombo Plan gibi çok sayıda kuruluş ve organizasyonlar ile eğitim işbirliği faaliyetleri yürütülmektedir.

 

            Bugüne kadar TADOC eğitim faaliyetlerine ağırlıklı olarak Balkanlar, Ortadoğu ve Orta Asya ülkeleri olmak üzere toplam 84 ülkeden görevli katılım sağlamıştır.

 

TADOC uluslararası eğitim programları esnasında 5 ayrı dilde çeviri hizmeti sunulabilmekte, katılımcılara ulusal dillerinde dersleri takip etme imkanı sağlanabilmektedir.

 
​​