Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TADOC

:

tadoc_uluslararsi_egitim

Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi

uluslarasi_egitim_yazi.png 

Uluslararası işbirliğine duyulan güçlü inanç ile birlikte Türkiye, sınır aşan organize suçlarla uluslararası seviyede mücadeleyi amaçlayan tüm girişimleri desteklemiştir. Bu anlayış doğrultusunda, Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi (TADOC), Türk Polis Teşkilatı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesi ve Türkiye – Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) işbirliği ile 26 Haziran 2000’de Ankara’ da kurulmuştur.


uae_resim03.png Deneyimli eğitmenleri, uluslararası uzmanları, son teknolojik alt yapı ve ekipmanları ve bölgenin ihtiyaçlarına göre geliştirilen eğitim içerikleriyle TADOC, yalnızca Ulusal kanun uygulayıcılara yönelik değil, aynı zamanda Türkiye’nin ikili güvenlik ve işbirliği antlaşması imzaladığı ülkelerin kanun uygulama birimlerine yönelik olarak da seçkin temel ve uzmanlık eğitim programları düzenlemektedir. TADOC ayrıca UNODC, NATO, OSCE ve ECO gibi çokuluslu kurum ve kuruluşlarca yürütülen eğitim projelerinin de önemli bir destekçisidir.

uae_resim02.png 

uae_resim04.png 
TADOC bugüne kadar 92 farklı ülkeden 10.811 kanun uygulayıcının katılımıyla 565 farklı eğitim programı gerçekleştirmiştir.


uae_resim01.png 


uae_resim06.pngUluslararası eğitim programları ile TADOC, tüm ulusal kanun uygulayıcılarla birlikte uluslararası kurum ve kuruluşların da kapasite artırımına katkıda bulunmayı amaçlar. Bundan bahisle TADOC tarafından 18 farklı eğitim programı gerek yurtiçi gerekse yurtdışında gerçekleştirilmektedir.​


uae_resim05.png TADOC uluslararası eğitim programları esnasında 4 ayrı dilde simultane çeviri hizmeti sunabilmekte, katılımcılara ulusal dillerinde dersleri takip etme imkanı sağlayabilmektedir.


​​​unodc.jpg  BM Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC),
ab.jpg Avrupa Birliği (AB)​
osce.jpg
​Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı(AGIT) 
Interpol.png
İnterpol
dea.png
​Drug Enforcement Administration
fbi.png
​Federal Bureau of Investigation
nca.jpg
​National Crime Agency
tika.png
​Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı
 
 
​​​